
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 5 |
| Connector Type | Male Pin |
| Gender | Male |
| Packaging | Bag |
| Termination | Through Hole |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 3.4 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.5 mm |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07430
Ext.Price$0.07430
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07430 | $0.07430 |
| 10 | $0.03715 | $0.37150 |
| 50 | $0.03332 | $1.66600 |
| 100 | $0.02988 | $2.98800 |
| 500 | $0.02632 | $13.16000 |
| 1000 | $0.02318 | $23.18000 |
| 3000 | $0.02215 | $66.45000 |
| 5000 | $0.02117 | $105.85000 |
| 10000 | $0.01999 | $199.90000 |
